GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI
metal üst arama ve xray cihazları

Metal Üst Arama ve X-Ray Cihazları genellikle bankalar, devlet daireleri, hava limanları gibi yüksek güvenlik önlemi gerektiren ortamlarda kullanılır.

METAL ÜST ARAMA VE X‐RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. Kişilerin güvenliğini tehdit edebilecek veya söz konusu binaya girişi yasak eşyaların binaya sokulmaması adına büyük bir önem taşımaktadır. Metal üst arama ve Xray cihazları, geçmişte sadece büyük ve yoğun iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, hava limanlarında yer alıyordu. Metal üst arama ve Xray cihazlarının olmadığı yerlerde manuel olarak görevliler tarafından üst arama ve çanta arama yapılmaktaydı. Şu an ise büyük – küçük tüm alışveriş merkezlerinde, plazalarda, mağazalarda, fabrikalarda, eğlence merkezlerinde bulunmaktadır.

Metal Üst Arama ve X-ray Cihazlarının Kullanımı

Metal üst arama ve Xray cihazlarının kullanımı, nüfusun artmasıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Çok çeşit insanın bir araya gelmesi, güvenilir kontrol mekanizması ihtiyacı doğurmuştur. Manuel olarak yapılan üst arama ve çanta arama işlemleri hem zaman kaybına sebep olmakta hemde insanları olumsuz etkilemektedir. Manuel yapılan üst arama işlemleri kişileri suçlu psikolojisine ittiği ve üstü aranan insanların agresif tepkiler gösterdiği gözlemlenmiştir. Metal üst arama ve Xray cihazlarında kişiler temassız kontrol edildiği ve kişilerin çoğu kontrol edildiğini hissetmediği için herhangi bir agresiflik belirtisi göstermemekte ve görevlilere problem çıkartmamaktadırlar.

Metal Üst Arama ve X-ray Cihazlarının Kullanılacağı Yerler

Metal üst arama ve Xray cihazları kullanılacakları yerlere göre ayarlanabilmektedir. Bankalar, devlet daireleri, hava limanları gibi yüksek güvenlik önlemi gerektiren ortamlarda kullanılan metal üst arama ve Xray cihazları alışveriş merkezi, konut girişleri gibi orta düzey güvenlik gerektiren ortamlardaki cihazlar gibi çalışmamaktadır. Yüksek güvenlik gerektiren ortamlarda cihazlar yüksek hassasiyette çalıştırılır ve kişinin üzerinde hiçbir metal eşyaya izin verilmez. Ancak yüksek güvenlik gerektirmeyen ortamlarda cihazların hassasiyet oranı daha düşüktür. Metal üst arama ve Xray cihazları kullanılacağı alana ve kişi kapasitesine göre çeşitlilik gösterir. Küçük bir mağaza girişinde kullanılan Xray cihazı ile havaalanında kullanılan Xray cihazı arasında farklılıklar bulunmaktadır. Sizin ne tür bir metal üst arama ve Xray cihazına ihtiyacınız olduğunu Easy Life Güvenlik şirketimiz en iyi şekilde analiz ederek size hizmet sunacaktır. ihtiyacınız olduğunu Easy Life olarak saptayabilir veya önerilerde bulunabiliriz.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV kamera sistemleri yaşamımızın hemen her anında karşılaşabileceğimiz güvenlik ve takip sistemlerinden bir tanesidir.

Devamı

MOBİL DVR SİSTEMLERİ

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Devamı

ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Araç altı görüntüleme sistemleri sayesinde aracınıza ve size yönelen tehditleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamı

ROAD BLOCKER VE MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Road blocker ve mantar bariyer sistemleri, yüksek güvenlikli araç geçiş kontrolü için kullanılan en önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Devamı

KOLLU AKORDİYON VE BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri, günümüzde sık sık tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri hem manuel hem de otomatik olacak şekilde üretilebilen sistemlerdir.

Devamı

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir.

Devamı

METAL ÜST ARAMA VE X-RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır.

Devamı

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir.

Devamı

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike sistemleri, giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesi için vazgeçilmez sistemler arasında yer almaktadır. Bir çeşit güvenlik sistemi olarak da kullanılabilen turnike sistemleri; işyerine, yemekhaneye, stadyuma girip çıkmak zorunda olan personelin, ziyaretçilerin ve iş ortaklarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

Devamı

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Acil çıkış, ofis, otel odalarında kullanılan sistem; personelin işe devamını takip edebilecek sistemlerle de birleştirilebilmektedir.

Devamı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Devamı

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir.

Devamı

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Devamı

SICAKLIK-NEM KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Devamı