GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI
Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)​

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri, kişileri kontrol edebileceğiniz bir mekanizmadır.

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri verileri daha hızlı işlemekte ve daha geniş bir belleğe sahip olmaktadır. Bu sistemler, verileri tanıyıp hafızalarına kaydederler. Daha sonra tanıdığı verileri her okuduğunda saati ve veriyi belleklerinde biriktirirler. Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemlerinin bellekleri bilgisayarlara bağlıdır ve mobil cihazlardan dahi kontrolü gerçekleşmektedir.

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) neden kullanılmalıdır?

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri, kişileri kontrol edebileceğiniz bir mekanizmadır. Bu sistem birden fazla amaç ile kullanılmaktadır. En sık kullanım amacı konutlara, plazalara, fabrikalara giriş ve çıkışlarda turnikelerin, kapıların açılması için anahtar rolünde kullanılmaktadır. Sadece o ortamı paylaşan kişilerin bilgileri sisteme tanınır ve yabancı kişilerin binaya girmesi engellenir. Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri çalışma saatlerini kontrol etmek içinde kullanılmaktadır. Kişilerin verileri (parmak izi, yüzü) veya kişilere özel şifre, kartları sisteme tanınır. Kişilerin iş yerine giriş ve çıkışları kayıt altına alınarak ne kadar saat mesai yaptığı, ne kadar alacağı olduğu veya ne kadar eksik çalıştığı bilgilerine ulaşılmaktadır. Günümüzde pek çok firma çalışanların mesailerini bu şekilde kontrol altında tutmakta ve ödemelerini bu sisteme göre yapmaktadır.

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) nerelerde kullanılır?

Günümüzde konutlarda, iş merkezlerinde, fabrikalarda, bankalarda ve ATM’lerde, üniversitelerde, yemekhanelerde sık sık rastlamaktayız. Konut girişlerinde binaya yabancı kişilerin girişini engellemek için bu sistemlerle kullanmaktayız. Konutta yaşayan kişilere şifre veya kart vererek girişler sağlanmaktadır. İş merkezlerinde ise kişilerin turnikelerden geçmeleri için sisteme tanımlanan parmak izlerini okutmaları gerekmektedir. Fabrikalarda kişiler mesai giriş ve çıkışlarında kartlarını okutmaktadırlar. Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri ülkemizde her üniversitede kullanılmaktadır. Güvenlik görevlileri kimlik kontrolü yaparak vakit kaybetmemekte ve öğrenciler parmak izlerini okutarak okullarına giriş çıkışlarını yapmaktadırlar. Projenizde kullanacağınız şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) için Easy Life ile iletişime geçerek projenize uygun sistemleri öğrenebilirsiniz.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV kamera sistemleri yaşamımızın hemen her anında karşılaşabileceğimiz güvenlik ve takip sistemlerinden bir tanesidir.

Devamı

MOBİL DVR SİSTEMLERİ

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Devamı

ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Araç altı görüntüleme sistemleri sayesinde aracınıza ve size yönelen tehditleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamı

ROAD BLOCKER VE MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Road blocker ve mantar bariyer sistemleri, yüksek güvenlikli araç geçiş kontrolü için kullanılan en önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Devamı

KOLLU AKORDİYON VE BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri, günümüzde sık sık tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri hem manuel hem de otomatik olacak şekilde üretilebilen sistemlerdir.

Devamı

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir.

Devamı

METAL ÜST ARAMA VE X-RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır.

Devamı

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir.

Devamı

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike sistemleri, giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesi için vazgeçilmez sistemler arasında yer almaktadır. Bir çeşit güvenlik sistemi olarak da kullanılabilen turnike sistemleri; işyerine, yemekhaneye, stadyuma girip çıkmak zorunda olan personelin, ziyaretçilerin ve iş ortaklarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

Devamı

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Acil çıkış, ofis, otel odalarında kullanılan sistem; personelin işe devamını takip edebilecek sistemlerle de birleştirilebilmektedir.

Devamı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Devamı

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir.

Devamı

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Devamı

SICAKLIK-NEM KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Devamı