GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI
güvenlik tur kontrol sistemleri

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri, klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder. Güvenlik açıklarını maksimum düzeyde ortadan kaldırmayı hedefleyen bu sistemde güvenlik görevlisinin işini kolaylaştırmak adına etiketlerle devriye yapılacak alanın belirlenmesi sağlanır. Bunun yanı sıra güvenlik görevlisinin devriyeyi saatinde ve ilgili alanda gerçekten yapıp yapmadığına yarayan güvenlik tur kontrol sistemleri aynı zamanda Acil Durum bildirimini de kolaylaştırır.

Klasik devriye faaliyetlerinin teknoloji ile desteklenmesi sayesinde ortaya çıkan bu sistem modern güvenlik sistemleri arasında kabul edilir. Peki, bu sistem kimler için şarttır?

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri Kimlere Uygundur?

Güvenlik ihtiyacı hisseden her kuruluş için uygun bir sistem kabul edilen güvenlik kontrol sistemleri riskleri azalttığından aşağıdaki pek çok kuruluş tarafından güvenle kullanılabilir;

Okullar: Öğrencilerin güvenliğini temin etmek ve dışarıdan gelecek riskleri azaltmak için,

Şantiye Alanları: Malzemelerin güvenliğini sağlamak ve yabancıların alana girişini engellemek için,

Depo ve Ambarlar: Hırsızlık olaylarına son vermek için,

Banka ve Finans Kuruluşları: Dışarıdan gelecek tehditleri ortadan kaldırmak ve müşteri güvenliğini sağlamak için,

Güvenlik Şirketleri: Güvenlik elemanlarının gerçekten devriye gezdiğini tespit etmek ve olası riskleri ortadan kaldırmak için.

Yukarıda görüleceği üzere güvenlik tur kontrol sistemleri farklı alanlarda kullanılarak güvenlik açıklarını maksimum düzeyde aşağı indirir.

Güvenlik Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar

Tur kontrol sistemleri olarak ifade edilen bu sistemler avantajları ile de ön plana çıkar. Bu anlamda klasik güvenlik hizmetlerine göre tur kontrol sistemlerinin şu avantajları sağladığı söylenebilir;

Tüm bu avantajları ve daha fazlası ile güvenlik tur kontrol sistemlerine Easy Life kalitesi ile sahip olabilirsiniz.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV kamera sistemleri yaşamımızın hemen her anında karşılaşabileceğimiz güvenlik ve takip sistemlerinden bir tanesidir.

Devamı

MOBİL DVR SİSTEMLERİ

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Devamı

ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Araç altı görüntüleme sistemleri sayesinde aracınıza ve size yönelen tehditleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamı

ROAD BLOCKER VE MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Road blocker ve mantar bariyer sistemleri, yüksek güvenlikli araç geçiş kontrolü için kullanılan en önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Devamı

KOLLU AKORDİYON VE BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri, günümüzde sık sık tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri hem manuel hem de otomatik olacak şekilde üretilebilen sistemlerdir.

Devamı

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir.

Devamı

METAL ÜST ARAMA VE X-RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır.

Devamı

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir.

Devamı

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike sistemleri, giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesi için vazgeçilmez sistemler arasında yer almaktadır. Bir çeşit güvenlik sistemi olarak da kullanılabilen turnike sistemleri; işyerine, yemekhaneye, stadyuma girip çıkmak zorunda olan personelin, ziyaretçilerin ve iş ortaklarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

Devamı

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Acil çıkış, ofis, otel odalarında kullanılan sistem; personelin işe devamını takip edebilecek sistemlerle de birleştirilebilmektedir.

Devamı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Devamı

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir.

Devamı

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Devamı

SICAKLIK-NEM KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Devamı