Temel İlkemiz,
Dürüstlük, Dikkat, Yardımseverlik ve Güvenlik

Özel Güvenlik Eğitimleri,
Eğitim konuları ve Özel güvenlik videolarımızı takip edebilirsiniz.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Güvenlik Görevlisi Kimdir

Özel güvenlik hakkında merak edilenler

Özel güvenlik sektörü, eğitim birimleri, iş istihdam konuları ve yönetim hizmetlerinde özel güvenlik görevlilerinin konumu ile ilgili tüm merak edilen konuları sizlerle paylaşıyoruz.

Merkez

Yayla Mh. Şinasi Dural Cd. Cengiz Plaza No:27 K:2
Tuzla / İSTANBUL

Tel : +90 216 395 95 61
Fax: +90 216 395 95 62

Şube

Ertuğrul, İzmir Yolu Cd. 324/A Tuşpa Plaza Ofis: 62-63 / 16120
Nilüfer/BURSA

Tel.: +90 224 372 09 02
Fax.: +90 224 323 01 69

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder. Güvenlik açıklarını maksimum düzeyde ortadan kaldırmayı hedefleyen bu sistemde güvenlik görevlisinin işini kolaylaştırmak adına etiketlerle devriye yapılacak alanın belirlenmesi sağlanır. Bunun yanı sıra güvenlik görevlisinin devriyeyi saatinde ve ilgili alanda gerçekten yapıp yapmadığına yarayan güvenlik tur kontrol sistemleri aynı zamanda Acil Durum bildirimini de kolaylaştırır.

Klasik devriye faaliyetlerinin teknoloji ile desteklenmesi sayesinde ortaya çıkan bu sistem modern güvenlik sistemleri arasında kabul edilir. Peki, bu sistem kimler için şarttır?

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri, klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Güvenlik Sistemlerinin Faydaları

Güvenlik sistemlerinin kişilere sağladığı çeşitli faydalar bulunmaktadır. Söz konusu güvenlik sistemlerinin faydalarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

  • Güvenlik sistemlerinin sağladığı en önemli fayda hırsızlık gibi olumsuz durumlarda kanıt niteliği taşıması ve alarm, kamera gibi özelliklerin bulunması güvelik sistemlerinin son derece güvenilir hale gelmesini sağlamaktadır.
  • Güvenlik sistemleri kapsamında ısı ve duman sensörü ile yangın tehlikesi oldukça kısa bir sürede fark edilebilmektedir. Bu durumda güvenlik sistemlerinin itfaiyeye de uyarı gönderdiğini ifade edebilmek mümkündür. Bu sayede yangına oldukça kısa bir sürede müdahale edilmesi sağlanmış olur.
  • Güvenlik sistemleri ile su baskını gibi karşılaşılan olumsuz durumlarda da güvenlik sağlanabilmektedir. Güvenlik sistemlerinde bulunan sensörler sayesinde su baskınları da oldukça kısa bir süre içerisinde önlenebilmektedir.
  • Güvenlik sistemleri ev ya da iş yerlerinde en çok korkulan durumlardan biri olan gaz kaçaklarını da kısa sürede tespit edebilmekte ve can kaybı yaşanmadan müdahale edilebilmesini sağlamaktadır.
  • Güvenlik sistemleri kişileri uyarmanın yanı sıra yerel uyarıları da gerçekleştirmektedir.

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri Kimlere Uygundur?

Güvenlik ihtiyacı hisseden her kuruluş için uygun bir sistem kabul edilen güvenlik kontrol sistemleri riskleri azalttığından aşağıdaki pek çok kuruluş tarafından güvenle kullanılabilir;

Okullar: Öğrencilerin güvenliğini temin etmek ve dışarıdan gelecek riskleri azaltmak için,

Şantiye Alanları: Malzemelerin güvenliğini sağlamak ve yabancıların alana girişini engellemek için,

Depo ve Ambarlar: Hırsızlık olaylarına son vermek için,

Banka ve Finans Kuruluşları: Dışarıdan gelecek tehditleri ortadan kaldırmak ve müşteri güvenliğini sağlamak için,

Güvenlik Şirketleri: Güvenlik elemanlarının gerçekten devriye gezdiğini tespit etmek ve olası riskleri ortadan kaldırmak için.

Yukarıda görüleceği üzere güvenlik tur kontrol sistemleri farklı alanlarda kullanılarak güvenlik açıklarını maksimum düzeyde aşağı indirir.

Güvenlik Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar

Tur kontrol sistemleri olarak ifade edilen bu sistemler avantajları ile de ön plana çıkar. Bu anlamda klasik güvenlik hizmetlerine göre tur kontrol sistemlerinin şu avantajları sağladığı söylenebilir;

Tüm bu avantajları ve daha fazlası ile güvenlik tur kontrol sistemlerine Easy Life kalitesi ile sahip olabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri

Scroll to Top
Canlı Destek
Canlı Destek
Easy Life Özel Güvenlik WhatsApp Hattı
Easylife Özel Güvenlik\'e hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.