GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI
otopark hızlı geçiş sistemleri

Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri, araçların sisteme tanımlanarak ve kontrol altında geçiş yapmasını sağlayan bir sistemdir.

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir. Günümüzde trafikteki araç sayısının artışı otopark problemlerini de gündeme getirmiştir. Artık otopark yeri bulamama probleminin yanında otoparklara giriş ve çıkış yapma problemi de meydana gelmiştir. Otoparkların çok fazla rağbet görmesi, giriş ve çıkış kapılarında tıkanıklıklara ve kuyruklara sebep olmaktadır. Otopark giriş ve çıkışlarındaki trafiği engellemek için otopark hızlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır.

Otopark hızlı geçiş sistemleri nedir?

Otopark hızlı geçiş sistemleri, araçların sisteme tanımlanarak ve kontrol altında geçiş yapmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde otoparka giren tüm araçların plakaları sisteme kaydedilmektedir. Yabancı ve ziyaretçi araçlarda izin verilmesi doğrultusunda otoparklara giriş yapılmakta ve kayıt altında tutulmaktadır. Araçların hangi saatte girdiği, hangi saatte otoparktan çıktığı, otoparkta ne kadar kaldığı gibi bilgiler sistem üzerine kaydedilir. Otopark hızlı geçiş sistemlerinin yararları nelerdir? Otopark hızlı geçiş sistemleri sayesinde yabancı arabalar konut, iş merkezi, fabrika gibi yerlerin otoparklarına giriş yapamaz. Görevli kişilerin otopark girişlerinde kimlik kontrolü yapmaları bazı durumlarda yabancıların girmesine engel olamamaktadır.

Bu sistem sayesinde ortalama otopark kullanım süresine ulaşabilir, otoparkınızın en çok hangi saatlerde yoğun olduğunu tespit edebilirsiniz. Otopark hızlı geçiş sistemleri, otopark kapılarında uzun kuyruklar olmasını engeller. Görevlilerin otopark girişlerinde kimlik kontrolü yapmasına gerek kalmaz. Araç sistemde tanımlı olduğu için bariyer kendiliğinden açılmaktadır. Sitelerde ve iş merkezlerinde kişilere verilen bariyer kumandası yardımıyla siteye giriş çıkış yapılmaktadır. Ancak kumandalı sistemin dezavantajları bulunuyor. Uzaktan kumandanın kaybolması, temassızlık yapması, pilinin bitmesi gibi durumlar kişilerin otoparkı kullanmasına engel olmaktadır.

Otopark hızlı geçiş sistemleri nerelerde kullanılır?

Otopark hızlı geçiş sistemleri en sık sitelerde, alışveriş merkezlerinde, plazalarda kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra hastanelerde, üniversitelerde, otellerde kısacası otoparkın bulunduğu ve yoğunluğun olduğu her yerde kullanılması gerekmektedir.

Easy Life, yıllardır kullanılan son teknoloji ile otopark hızlı geçiş sistemleri hizmeti vermektedir. Bu sistemler hakkında detaylı bilgi almak, projenize uygunluğunu öğrenmek için deneyimli kişilerden oluşan ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV kamera sistemleri yaşamımızın hemen her anında karşılaşabileceğimiz güvenlik ve takip sistemlerinden bir tanesidir.

Devamı

MOBİL DVR SİSTEMLERİ

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Devamı

ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Araç altı görüntüleme sistemleri sayesinde aracınıza ve size yönelen tehditleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamı

ROAD BLOCKER VE MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Road blocker ve mantar bariyer sistemleri, yüksek güvenlikli araç geçiş kontrolü için kullanılan en önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Devamı

KOLLU AKORDİYON VE BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri, günümüzde sık sık tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri hem manuel hem de otomatik olacak şekilde üretilebilen sistemlerdir.

Devamı

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir.

Devamı

METAL ÜST ARAMA VE X-RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır.

Devamı

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir.

Devamı

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike sistemleri, giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesi için vazgeçilmez sistemler arasında yer almaktadır. Bir çeşit güvenlik sistemi olarak da kullanılabilen turnike sistemleri; işyerine, yemekhaneye, stadyuma girip çıkmak zorunda olan personelin, ziyaretçilerin ve iş ortaklarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

Devamı

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Acil çıkış, ofis, otel odalarında kullanılan sistem; personelin işe devamını takip edebilecek sistemlerle de birleştirilebilmektedir.

Devamı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Devamı

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir.

Devamı

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Devamı

SICAKLIK-NEM KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Devamı