GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI
yangın ihbar sistemleri

Yangın İhbar Sistemleri, kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı kullanılan ikaz ve söndürme sistemleridir.

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir. Çok yönlü bir sistemi içinde barındıran ve insan hayatını riske atmadan önlemler almayı hedefleyen yangın alarm sistemleri; ev, ofis, fabrika, okul, hastane ve AVM gibi insanların kalabalık olduğu alanlarda aktif bir şekilde kullanılır.

Yangın alarm sistemlerine sistem adının verilmesi farklı ekipmanlardan müteşekkil olmasından kaynaklanır. Daha açık bir ifade ile bu sistemde yangını algılayan, söndüren, birimlere ikaz sinyali veren ve diğer unsurları harekete geçiren pek çok ekipman bulunur. Olası bir yangın durumunda bütün unsurları aktifleştiren yangın sistemleri konvansiyonel ve adresli sistem olarak 2 çeşittir.

Konvansiyonel Yangın ve Alarm Sistemleri

Konvansiyonel veya geleneksel yangın sistemi olarak ifade edilen bu tip unsurlarda algılama ve erken uyarı sistemleri devreye sokulur. Konvansiyonel sistemlerde yangın algılama unsurları daha az sayıda kullanılır. Yaygın olarak kullanımda olan konvansiyonel sistemlerde bir bölgede maksimum 20 algılama detektörü yerleştirildiği görülür. Ancak bölgenin büyüklüğü ve nitelikleri anlamında sayıyı 20 ile sınırlandırmak oldukça yanlıştır. Bunun yanı sıra bölgelendirme konusunda da hatalardan kaçınmak gerekir. Alan ne kadar küçük olursa olsun yangın ihbar panellerinin sayısının arttırılması olası riskleri azaltacak durumlardır.

Geleneksel sistemde uyarı ekipmanları kullanılsa da bu sistemlerde hangi unsurun ikaz verdiği ile ilgili bir tespitte bulunmak mümkün olmaz. İkaz sadece bölge olarak tespit edilebilir. Bu nedenle konvansiyonel sistemin fonksiyonel özellikleri daha sınırlıdır.

Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Adından da anlaşılacağı üzere adresli yangın alarm sistemlerinde hattan ziyade noktalar vardır. Bu nedenle olası yangın anında ikaz veren noktanın tespit edilmesi çok daha kolaydır. Üstelik bu tip yangın sistemlerinde algılama ekipmanlarının çok daha sık kullanılması riskleri çok daha aşağılara çeker. Teknolojik bir sistem olarak ifade edilen adresli yangın sistemleri bugün kapalı alanlarda en çok kullanılan sistemdir.

Easy Life olarak hem konvansiyonel hem de adresli yangın sistemleri konusunda en başarılı çözümleri sunuyor ve olası riskleri en aza indiriyoruz.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV kamera sistemleri yaşamımızın hemen her anında karşılaşabileceğimiz güvenlik ve takip sistemlerinden bir tanesidir.

Devamı

MOBİL DVR SİSTEMLERİ

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Devamı

ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Araç altı görüntüleme sistemleri sayesinde aracınıza ve size yönelen tehditleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamı

ROAD BLOCKER VE MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Road blocker ve mantar bariyer sistemleri, yüksek güvenlikli araç geçiş kontrolü için kullanılan en önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Devamı

KOLLU AKORDİYON VE BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri, günümüzde sık sık tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri hem manuel hem de otomatik olacak şekilde üretilebilen sistemlerdir.

Devamı

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir.

Devamı

METAL ÜST ARAMA VE X-RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır.

Devamı

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir.

Devamı

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike sistemleri, giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesi için vazgeçilmez sistemler arasında yer almaktadır. Bir çeşit güvenlik sistemi olarak da kullanılabilen turnike sistemleri; işyerine, yemekhaneye, stadyuma girip çıkmak zorunda olan personelin, ziyaretçilerin ve iş ortaklarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

Devamı

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Acil çıkış, ofis, otel odalarında kullanılan sistem; personelin işe devamını takip edebilecek sistemlerle de birleştirilebilmektedir.

Devamı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Devamı

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir.

Devamı

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Devamı

SICAKLIK-NEM KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Devamı