Temel İlkemiz,
Dürüstlük, Dikkat, Yardımseverlik ve Güvenlik

Özel Güvenlik Eğitimleri,
Eğitim konuları ve Özel güvenlik videolarımızı takip edebilirsiniz.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Güvenlik Görevlisi Kimdir

Özel güvenlik hakkında merak edilenler

Özel güvenlik sektörü, eğitim birimleri, iş istihdam konuları ve yönetim hizmetlerinde özel güvenlik görevlilerinin konumu ile ilgili tüm merak edilen konuları sizlerle paylaşıyoruz.

Merkez

Yayla Mh. Şinasi Dural Cd. Cengiz Plaza No:27 K:2
Tuzla / İSTANBUL

Tel : +90 216 395 95 61
Fax: +90 216 395 95 62

Şube

Ertuğrul, İzmir Yolu Cd. 324/A Tuşpa Plaza Ofis: 62-63 / 16120
Nilüfer/BURSA

Tel.: +90 224 372 09 02
Fax.: +90 224 323 01 69

Metal Üst Arama ve X‐Ray Cihazlar

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. Kişilerin güvenliğini tehdit edebilecek veya söz konusu binaya girişi yasak eşyaların binaya sokulmaması adına büyük bir önem taşımaktadır. Metal üst arama ve Xray cihazları, geçmişte sadece büyük ve yoğun iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, hava limanlarında yer alıyordu. Metal üst arama ve Xray cihazlarının olmadığı yerlerde manuel olarak görevliler tarafından üst arama ve çanta arama yapılmaktaydı. Şu an ise büyük – küçük tüm alışveriş merkezlerinde, plazalarda, mağazalarda, fabrikalarda, eğlence merkezlerinde bulunmaktadır.

Metal Üst Arama ve X-Ray Cihazları genellikle bankalar, devlet daireleri, hava limanları gibi yüksek güvenlik önlemi gerektiren ortamlarda kullanılır.

Metal Üst Arama ve X-ray Cihazlarının Kullanımı

Metal üst arama ve Xray cihazlarının kullanımı, nüfusun artmasıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Çok çeşit insanın bir araya gelmesi, güvenilir kontrol mekanizması ihtiyacı doğurmuştur. Manuel olarak yapılan üst arama ve çanta arama işlemleri hem zaman kaybına sebep olmakta hemde insanları olumsuz etkilemektedir. Manuel yapılan üst arama işlemleri kişileri suçlu psikolojisine ittiği ve üstü aranan insanların agresif tepkiler gösterdiği gözlemlenmiştir. Metal üst arama ve Xray cihazlarında kişiler temassız kontrol edildiği ve kişilerin çoğu kontrol edildiğini hissetmediği için herhangi bir agresiflik belirtisi göstermemekte ve görevlilere problem çıkartmamaktadırlar.

Metal Üst Arama ve X-ray Cihazlarının Kullanılacağı Yerler

Metal üst arama ve Xray cihazları kullanılacakları yerlere göre ayarlanabilmektedir. Bankalar, devlet daireleri, hava limanları gibi yüksek güvenlik önlemi gerektiren ortamlarda kullanılan metal üst arama ve Xray cihazları alışveriş merkezi, konut girişleri gibi orta düzey güvenlik gerektiren ortamlardaki cihazlar gibi çalışmamaktadır. Yüksek güvenlik gerektiren ortamlarda cihazlar yüksek hassasiyette çalıştırılır ve kişinin üzerinde hiçbir metal eşyaya izin verilmez. Ancak yüksek güvenlik gerektirmeyen ortamlarda cihazların hassasiyet oranı daha düşüktür. Metal üst arama ve Xray cihazları kullanılacağı alana ve kişi kapasitesine göre çeşitlilik gösterir. Küçük bir mağaza girişinde kullanılan Xray cihazı ile havaalanında kullanılan Xray cihazı arasında farklılıklar bulunmaktadır. Sizin ne tür bir metal üst arama ve Xray cihazına ihtiyacınız olduğunu Easy Life Güvenlik şirketimiz en iyi şekilde analiz ederek size hizmet sunacaktır. ihtiyacınız olduğunu Easy Life olarak saptayabilir veya önerilerde bulunabiliriz.

Güvenlik Sistemleri

Scroll to Top
Canlı Destek
Canlı Destek
Easy Life Özel Güvenlik WhatsApp Hattı
Easylife Özel Güvenlik\'e hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.