GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI
hırsız alarm

Hırsız alarm sistemleri, hırsızlık, soygun ve gasp gibi olayların anında engellenmesini sağlamaktadır.

HIRSIZ ALARM

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Pek çok olumsuz olay meydana gelmektedir; Hırsız alarm sistemleri, hırsızlık, soygun ve gasp gibi olayların anında engellenmesini sağlamaktadır. Bu sistemlerin, caydırıcılık etkisi bulunmaktadır. Bu etki, size ya da kıymetli eşyalarınıza gelecek olan zararı önlemektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sisteminin kurulumunda, mekanın fiziksel ve doğal özellikleri dikkate alınarak malzeme seçilmelidir. Sitemin beyni, bulunmaktadır; bu parça, sistemin en önemli kısmıdır. Sabit telefon ya da mobil hatlar aracılığıyla alarm sistemi kontrol edilebilmektedir. Bunun için kablolu ya da kablosuz paneller kullanılmaktadır. İstendiği takdirde sisteme;

gibi farklı durumlar için fonksiyon ekleyebilirsiniz. Sistemde şu elemanlar bulunmaktadır:

Alarm Paneli

Alarm paneli, sistemin merkezidir ve bütün ekipmanlar bu panele bağlanır. Alarm paneli, kablolu ya da kablosuz detektörler ile iletişim kurmaktadır.

Şifre Paneli

Şifre paneli, alarm çözme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. Belirlenen şifreyi bilen kişiler, paneli kontrol edebilmektedir.

PIR Detektör

PIR detektör, farklı canlıların yaydığı ısıya bağlı olarak onları algılar. Evcil hayvanları ya da vahşi hayvanları algılamayan modeller de bulunmaktadır.

Manyetik Kontak

Hareketi algılayan bu parça; sokak ve bahçe kapısı, pencere, havalandırma kapağı gibi parçaların yerinden oynatılması halinde devreye girer.

Panik Butonu

Panik butonu, acil durumlarda hemen devreye girer ve alarm verir.

Gaz Detektörü

Gaz detektörü, gaz kaçaklarını algılar ve ortamdaki gaz yoğunluğunu 7 gün 24 saat  devrede kalarak ölçer.

Duman Detektörü

Duman detektörü, ortamdaki duman yoğunluğunu, sürekli olarak ölçer.

Siren

Manuel olarak ya da sistem devreye girdiğinde çalışan siren, yüksek düzeyde ses çıkarır ve çevredeki insanları uyarır.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV kamera sistemleri yaşamımızın hemen her anında karşılaşabileceğimiz güvenlik ve takip sistemlerinden bir tanesidir.

Devamı

MOBİL DVR SİSTEMLERİ

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Devamı

ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Araç altı görüntüleme sistemleri sayesinde aracınıza ve size yönelen tehditleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamı

ROAD BLOCKER VE MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Road blocker ve mantar bariyer sistemleri, yüksek güvenlikli araç geçiş kontrolü için kullanılan en önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Devamı

KOLLU AKORDİYON VE BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri, günümüzde sık sık tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri hem manuel hem de otomatik olacak şekilde üretilebilen sistemlerdir.

Devamı

OTOPARK HIZLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir.

Devamı

METAL ÜST ARAMA VE X-RAY CİHAZLAR

Metal üst arama ve Xray cihazları, en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bu cihazlar, çok fazla kişinin giriş – çıkış yaptığı binalarda güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır.

Devamı

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir.

Devamı

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike sistemleri, giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesi için vazgeçilmez sistemler arasında yer almaktadır. Bir çeşit güvenlik sistemi olarak da kullanılabilen turnike sistemleri; işyerine, yemekhaneye, stadyuma girip çıkmak zorunda olan personelin, ziyaretçilerin ve iş ortaklarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

Devamı

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri

Elektronik-Manyetik Kapı Açma Kilit Sistemleri, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Acil çıkış, ofis, otel odalarında kullanılan sistem; personelin işe devamını takip edebilecek sistemlerle de birleştirilebilmektedir.

Devamı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir.

Devamı

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir.

Devamı

GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Güvenlik tur kontrol sistemleri; klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir güvenlik görevlisinin masa başında durmadığı belirli bir bölgede devriye gezdiği sistemi ifade eder.

Devamı

SICAKLIK-NEM KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Devamı