Temel İlkemiz,
Dürüstlük, Dikkat, Yardımseverlik ve Güvenlik

Özel Güvenlik Eğitimleri,
Eğitim konuları ve Özel güvenlik videolarımızı takip edebilirsiniz.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Güvenlik Görevlisi Kimdir

Özel güvenlik hakkında merak edilenler

Özel güvenlik sektörü, eğitim birimleri, iş istihdam konuları ve yönetim hizmetlerinde özel güvenlik görevlilerinin konumu ile ilgili tüm merak edilen konuları sizlerle paylaşıyoruz.

Merkez

Yayla Mh. Şinasi Dural Cd. Cengiz Plaza No:27 K:2
Tuzla / İSTANBUL

Tel : +90 216 395 95 61
Fax: +90 216 395 95 62

Şube

Ertuğrul, İzmir Yolu Cd. 324/A Tuşpa Plaza Ofis: 62-63 / 16120
Nilüfer/BURSA

Tel.: +90 224 372 09 02
Fax.: +90 224 323 01 69

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, Kart, Parmak İzi ve Yüz Tanıma Sistemleri ‐ (PDKS)

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) güvenlik sistemleri arasında son teknolojiye sahip sistemlerden biridir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri verileri daha hızlı işlemekte ve daha geniş bir belleğe sahip olmaktadır. Bu sistemler, verileri tanıyıp hafızalarına kaydederler. Daha sonra tanıdığı verileri her okuduğunda saati ve veriyi belleklerinde biriktirirler. Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemlerinin bellekleri bilgisayarlara bağlıdır ve mobil cihazlardan dahi kontrolü gerçekleşmektedir.

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri, kişileri kontrol edebileceğiniz bir mekanizmadır.

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) neden kullanılmalıdır?

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri, kişileri kontrol edebileceğiniz bir mekanizmadır. Bu sistem birden fazla amaç ile kullanılmaktadır. En sık kullanım amacı konutlara, plazalara, fabrikalara giriş ve çıkışlarda turnikelerin, kapıların açılması için anahtar rolünde kullanılmaktadır. Sadece o ortamı paylaşan kişilerin bilgileri sisteme tanınır ve yabancı kişilerin binaya girmesi engellenir. Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri çalışma saatlerini kontrol etmek içinde kullanılmaktadır. Kişilerin verileri (parmak izi, yüzü) veya kişilere özel şifre, kartları sisteme tanınır. Kişilerin iş yerine giriş ve çıkışları kayıt altına alınarak ne kadar saat mesai yaptığı, ne kadar alacağı olduğu veya ne kadar eksik çalıştığı bilgilerine ulaşılmaktadır. Günümüzde pek çok firma çalışanların mesailerini bu şekilde kontrol altında tutmakta ve ödemelerini bu sisteme göre yapmaktadır.

Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) nerelerde kullanılır?

Günümüzde konutlarda, iş merkezlerinde, fabrikalarda, bankalarda ve ATM’lerde, üniversitelerde, yemekhanelerde sık sık rastlamaktayız. Konut girişlerinde binaya yabancı kişilerin girişini engellemek için bu sistemlerle kullanmaktayız. Konutta yaşayan kişilere şifre veya kart vererek girişler sağlanmaktadır. İş merkezlerinde ise kişilerin turnikelerden geçmeleri için sisteme tanımlanan parmak izlerini okutmaları gerekmektedir. Fabrikalarda kişiler mesai giriş ve çıkışlarında kartlarını okutmaktadırlar. Şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri ülkemizde her üniversitede kullanılmaktadır. Güvenlik görevlileri kimlik kontrolü yaparak vakit kaybetmemekte ve öğrenciler parmak izlerini okutarak okullarına giriş çıkışlarını yapmaktadırlar. Projenizde kullanacağınız şifre, kart, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri (PDKS) için Easy Life ile iletişime geçerek projenize uygun sistemleri öğrenebilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri

Scroll to Top
Canlı Destek
Canlı Destek
Easy Life Özel Güvenlik WhatsApp Hattı
Easylife Özel Güvenlik\'e hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.