Temel İlkemiz,
Dürüstlük, Dikkat, Yardımseverlik ve Güvenlik

Özel Güvenlik Eğitimleri,
Eğitim konuları ve Özel güvenlik videolarımızı takip edebilirsiniz.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Güvenlik Görevlisi Kimdir

Özel güvenlik hakkında merak edilenler

Özel güvenlik sektörü, eğitim birimleri, iş istihdam konuları ve yönetim hizmetlerinde özel güvenlik görevlilerinin konumu ile ilgili tüm merak edilen konuları sizlerle paylaşıyoruz.

Merkez

Yayla Mh. Şinasi Dural Cd. Cengiz Plaza No:27 K:2
Tuzla / İSTANBUL

Tel : +90 216 395 95 61
Fax: +90 216 395 95 62

Şube

Ertuğrul, İzmir Yolu Cd. 324/A Tuşpa Plaza Ofis: 62-63 / 16120
Nilüfer/BURSA

Tel.: +90 224 372 09 02
Fax.: +90 224 323 01 69

Yangın İhbar Sistemleri

Yangın alarm sistemleri; kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı durumu önceden tespit ederek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayan ikaz ve söndürme sistemlerine verilen isimdir. Çok yönlü bir sistemi içinde barındıran ve insan hayatını riske atmadan önlemler almayı hedefleyen yangın alarm sistemleri; ev, ofis, fabrika, okul, hastane ve AVM gibi insanların kalabalık olduğu alanlarda aktif bir şekilde kullanılır.

Yangın alarm sistemlerine sistem adının verilmesi farklı ekipmanlardan müteşekkil olmasından kaynaklanır. Daha açık bir ifade ile bu sistemde yangını algılayan, söndüren, birimlere ikaz sinyali veren ve diğer unsurları harekete geçiren pek çok ekipman bulunur. Olası bir yangın durumunda bütün unsurları aktifleştiren yangın sistemleri konvansiyonel ve adresli sistem olarak 2 çeşittir.

Yangın İhbar Sistemleri, kapalı veya açık alanlarda ortaya çıkabilecek yangın durumlarına karşı kullanılan ikaz ve söndürme sistemleridir.

Konvansiyonel Yangın ve Alarm Sistemleri

Konvansiyonel veya geleneksel yangın sistemi olarak ifade edilen bu tip unsurlarda algılama ve erken uyarı sistemleri devreye sokulur. Konvansiyonel sistemlerde yangın algılama unsurları daha az sayıda kullanılır. Yaygın olarak kullanımda olan konvansiyonel sistemlerde bir bölgede maksimum 20 algılama detektörü yerleştirildiği görülür. Ancak bölgenin büyüklüğü ve nitelikleri anlamında sayıyı 20 ile sınırlandırmak oldukça yanlıştır. Bunun yanı sıra bölgelendirme konusunda da hatalardan kaçınmak gerekir. Alan ne kadar küçük olursa olsun yangın ihbar panellerinin sayısının arttırılması olası riskleri azaltacak durumlardır.

Geleneksel sistemde uyarı ekipmanları kullanılsa da bu sistemlerde hangi unsurun ikaz verdiği ile ilgili bir tespitte bulunmak mümkün olmaz. İkaz sadece bölge olarak tespit edilebilir. Bu nedenle konvansiyonel sistemin fonksiyonel özellikleri daha sınırlıdır.

Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Adından da anlaşılacağı üzere adresli yangın alarm sistemlerinde hattan ziyade noktalar vardır. Bu nedenle olası yangın anında ikaz veren noktanın tespit edilmesi çok daha kolaydır. Üstelik bu tip yangın sistemlerinde algılama ekipmanlarının çok daha sık kullanılması riskleri çok daha aşağılara çeker. Teknolojik bir sistem olarak ifade edilen adresli yangın sistemleri bugün kapalı alanlarda en çok kullanılan sistemdir.

Easy Life olarak hem konvansiyonel hem de adresli yangın sistemleri konusunda en başarılı çözümleri sunuyor ve olası riskleri en aza indiriyoruz.

Güvenlik Sistemleri

Scroll to Top
Canlı Destek
Canlı Destek
Easy Life Özel Güvenlik WhatsApp Hattı
Easylife Özel Güvenlik\'e hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.